فروشگاه‌ساز ووکامرس چیست؟

فروشگاه‌ساز ووکامرس چیست؟

فروشگاه‌ساز ووکامرس یک افزونه فروشگاه‌ساز برای وردپرس است. امکان ایجاد و مدیریت یک فروشگاه آنلاین را با سطوح معقولی از انعطاف‌پذیری و چندین ویژگی حیاتی مانند مدیریت موجودی و مالیات، پرداخت‌های ایمن و یکپارچه سازی حمل و نقل ایجاد می‌کند.

چرا از فروشگاه‌ساز ووکامرس استفاده کنیم؟

ووکامرس بسیاری از ویژگی‌های مفید مانند ردیابی سفارش، تعامل با مشتری، به روز رسانی وضعیت تحویل، مدیریت موجودی و غیره را ارائه می‌دهد. با بیش از 27 میلیون بارگیری تا به امروز، ووکامرس 99 درصد از فروشگاه‌های وردپرس را در اختیار دارد. ووکامرس درجه سختی کمی دارد. استفاده از آن برای صاحبان سایت مبتدی نیز آسان است.

فروشگاه‌ساز ووکامرس محبوب‌ترین و قطعا بهترین افزونه تجارت الکترونیک برای وردپرس است و ادغام آن سئوی عالی برای وب سایت‌های فروشگاهی فراهم می‌کند. از آنجایی که این افزونه وردپرس، منبع باز (Open Source) است، سفارشی‌سازی‌های بسیاری را به کاربرانش ارائه می‌دهد. استفاده از وردپرس با ووکامرس به این معنی است که از حمایت جامعه منبع باز قوی برخوردار خواهید بود.

مقاله پیشنهادی:”مراحل راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با ووکامرس

چرا ووکامرس را برای فروشگاه آنلاین خود انتخاب کنید؟

افزونه‌های تجارت الکترونیک زیادی برای انتخاب وجود دارد، پس چرا ووکامرس را انتخاب کنید؟ به عبارت ساده، ووکامرس به صاحبان سایت‌های وردپرس سازگاری، انعطاف‌پذیری و سهولت استفاده بی‌نظیری را ارائه می‌دهد. اما بیایید کمی عمیق‌تر به مزایای ووکامرس بپردازیم. در اینجا 10 دلیل برای استفاده از ووکامرس برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آورده شده است.

1. قیمت ووکامرس

هنگامی که یک خرده فروش جدید پلتفرمی را انتخاب می‌کند، احتمالاً قیمت عامل اصلی انتخاب او خواهد بود. برنامه‌های تجارت الکترونیک از رایگان تا هزاران دلار در سال متغیر است، اما این تفاوت در قیمت لزوماً به توانایی برنامه مربوط نمی‌شود. بنابراین، اولین دلیل برای انتخاب ووکامرس که ما آن را برجسته می‌کنیم این است که استفاده از آن رایگان است.

ووکامرس با برنامه‌های کاربردی تجارت الکترونیک سازمانی پیشرو رقابت می‌کند، اما به دلیل رایگان بودن آن، هر کسب و کار یا کارآفرینی می‌تواند بدون تعهد به قراردادهای پشتیبانی گران قیمت یا مجوزهای نرم افزار اختصاصی، از قابلیت‌های آن استفاده کند.

توجه داشته باشید که برخی افزونه‌های مربوط به ووکامرس که برای افزودن برخی کارایی‌های بیشتر به فروشگاه اینترنتی به کار می‌روند ممکن است پولی باشند اما به کار اصلی خود ووکامرس و هدف اصلی راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی ارتباطی ندارند.

ووکامرس یک افزونه فروشگاه اینترنتی است که با درگاه‌های پرداخت بسیار زیادی سازگاری دارد.

2. ووکامرس ماژولار است

برای اینکه بفهمیم ووکامرس چیست، باید چارچوب ماژولار آن را بررسی کنیم. درست مانند وردپرس، ووکامرس نیز شامل مجموعه‌ای غنی از ویژگی‌ها است که می‌تواند با افزودن افزونه‌ها گسترش یابد. خرده فروشانی که از ووکامرس استفاده می‌کنند از این ماژولار بودن سودهایی می‌برند: آن‌ها به هزاران افزونه و پوسته وردپرس و همچنین صدها افزونه مخصوص تجارت الکترونیک که فقط برای ووکامرس ساخته شده‌اند دسترسی دارند.

نبوغ یک سیستم ماژولار این است که به پرورش جامعه‌ای از توسعه دهندگان کمک می‌کند که برنامه‌های افزودنی را برای اضافه کردن قابلیت‌های ووکامرس و وردپرس ایجاد می‌کنند، چیزی که با برنامه‌های یکپارچه امکان پذیر نیست. با افزونه‌های مناسب، ووکامرس می‌تواند پلتفرم تجارت الکترونیک متن باز کامل برای هر خرده فروش باشد.

این افزونه‌ها می‌توانند عملکرد خود را در مورد حمل و نقل، پرداخت‌ها، نحوه رسیدگی به محصولات و موارد دیگر گسترش دهند. خود توسعه دهندگان ووکامرس چندین افزونه اضافی را هنگام استفاده از فروشگاه خود توسعه داده و توصیه می‌کنند.

3. ووکامرس وردپرس است

اما آیا ووکامرس فقط وردپرس نیست؟؟؟

مفهوم این حرف این است که چون ووکامرس توسط برنامه اصلی خود محدود شده است، نمی‌تواند به خوبی یک برنامه تجارت الکترونیکی ساخته شده باشد.

در حقیقت، پیوند بین وردپرس و افزونه ووکامرس در واقع از مزایای ووکامرس است. وردپرس بسیار محبوب است زیرا بسیار انعطاف پذیر و کاربردی است. میلیون‌ها کسب و کار استفاده از وردپرس را انتخاب می‌کنند زیرا بهترین پایه را برای سایت‌هایشان فراهم می‌کند. راه‌حلی سریع، امن و آسان برای استفاده است. سازگاری بین تم‌های موجود وردپرس شما و تم‌های ووکامرس یک ادغام بسیار روان را ایجاد می‌کند.

ووکامرس تمام قدرت و قابلیت اطمینان وردپرس را به ارث برده است و از آن برای ایجاد یک تجربه تجارت الکترونیک در سطح جهانی برای خرده فروشان و مشتریان آن‌ها استفاده می‌کند.

فروشگاه ساز ووکامرس و وردپرس

4. ووکامرس می‌تواند برای فروش هر چیزی استفاده شود

راه دیگری برای پاسخ دادن به کسی که می‌پرسد: «ووکامرس چیست؟»— راهی برای فروش هر چیزی است.

ووکامرس فوق العاده انعطاف پذیر است. واقعیت این است که شما می‌توانید یک وب سایت برای فروش محصولات ایجاد کنید – و این به معنای تقریباً همه چیز است. شما می‌توانید هر نوع محصول و خدمتی را با فروشگاه‌ساز ووکامرس بفروشید. از کالاهای مجازی و دانلودی گرفته تا اجناس فیزیکی و با قابلیت ارسال! همچنین مواردی مثل اشتراک، عضویت، قرار ملاقات و … وجود دارد.

5. ووکامرس یک جامعه توسعه‌دهنده پر جنب و جوش دارد

 ووکامرس و وردپرس هر دو متن باز هستند، به این معنی که خرده فروشان برای تغییر یا اضافه کردن ویژگی‌های اصلی، ساخت برنامه‌های افزودنی جدید و ایجاد تم‌های سفارشی، آزاد هستند. برای برخی از برنامه‌های کمتر محبوب تجارت الکترونیک، پیدا کردن توسعه دهندگانی که قادر به انجام آن کار باشند دشوار است و اگر بتوانید یک توسعه دهنده پیدا کنید، استخدام آن‌ها نیز مستلزم پرداخت هزینه زیادی است.

مزیت ووکامرس در اینجا این است که خرده فروشان از مجموعه بزرگی از توسعه دهندگان و متخصصان ووکامرس بهره می‌برند. اگر نیاز به ایجاد تغییرات در فروشگاه ووکامرس خود دارید، پیدا کردن کسی که این کار را برای شما انجام دهد دشوار نخواهد بود. و علاوه بر این، استفاده گسترده و شبکه توسعه دهندگان آن، دستیابی به امنیت بهینه ووکامرس را بسیار آسان‌تر می‌کند.

6. ووکامرس شامل تجزیه و تحلیل قدرتمند است

 تجزیه و تحلیل داخلی یکی دیگر از مزایای ووکامرس است، زیرا هرچه اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود و نحوه تعامل آن‌ها با فروشگاه شما و محصولات آن داشته باشید، برای بهبود کسب و کارتان بهتر است.

برای مثال، می‌توانید از داده‌های فروش خود برای یادگیری چیزهای زیادی در مورد مشتریان خود استفاده کنید. شما حتی می‌توانید یاد بگیرید که چگونه پروفایل‌های مشتری ایجاد کنید تا حتی بیشتر بفروشید.

همچنین ادغام ووکامرس با سرویس‌های تجزیه و تحلیل خارجی مانند تجارت الکترونیک Google Analytics با برنامه‌های افزودنی ساده است.

7. ووکامرس با کسب و کار شما رشد می‌کند

شاید الان تازه شروع به کار کرده‌اید. اما به زودی فروشگاه شما رشد خواهد کرد. شما به یک استراتژی رشد تجارت الکترونیک نیاز دارید.

هنگام انتخاب یک اپلیکیشن تجارت الکترونیک، ایده خوبی است که به آینده کسب و کار خود فکر کنید. ممکن است کسب و کار شما در حال حاضر کوچک باشد، اما به مرور زمان رشد خواهد کرد و باید برنامه‌ای را انتخاب کنید که بتواند از یک فروشگاه شلوغ پشتیبانی کند، بدون اینکه پیچیدگی زیادی در روزهای اولیه تحمیل کند.

یکی از مزایای ووکامرس این است که از فروشگاه‌های بسیار کوچک تا بزرگ پشتیبانی می‌کند. می‌تواند از چند محصول به هزاران نفر و از تعداد انگشت شماری خریدار در روز تا صدها خریدار در ثانیه مقیاس شود. همان‌طور که وب سایت ووکامرس شما رشد می‌کند، عملکرد فروشگاه آنلاین شما نیز افزایش می‌یابد.

8. ووکامرس مدیریت محتوای در سطح جهانی را ارائه می‌دهد

همان‌طور که ممکن است از یک برنامه تجارت الکترونیک مبتنی بر محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوای جهان (CMS) انتظار داشته باشید، ووکامرس در مورد محتوا بی اهمیت نیست. این خبر خوبی است، زیرا بازاریابی محتوای تجارت الکترونیک کلید یک فروشگاه آنلاین با عملکرد بالا است.

محتوا جزء مهمی از بازاریابی تجارت الکترونیک، بهینه‌سازی فروش و بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. وردپرس و ووکامرس با هم طیف گسترده‌ای از گزینه‌های مدیریت محتوا از جمله وبلاگ‌نویسی، صفحات فرود، بازاریابی ایمیلی و توضیحات محصول را ارائه می‌دهند. افزونه‌های سئو سازگار با ووکامرس مانند Yoast WooCommerce SEO، بهینه‌سازی محتوای خود را برای جستجو برای خرده‌فروشان آسان می‌کند.

9. فروشگاه‌ساز ووکامرس سریع است

وردپرس و فروشگاه‌ساز ووکامرس می‌توانند تجربه تجارت الکترونیک سریع و پاسخگو را برای فروشگاه‌های آنلاین در هر اندازه‌ای فراهم کنند. این یکی از مزایای کلیدی ووکامرس است.

با انتخاب یک هاست مناسب و بهینه و سازگار با ووکامرس سرعت خوبی برای سایت خود ایجاد کنید و کاربران را همواره راضی نگه دارید.

10. ووکامرس برای فروش ساخته شده است

یکی دیگر از مزایای فروشگاه‌ساز ووکامرس این است که برای فروش طراحی شده است. یعنی شامل همه چیزهایی است که یک خرده فروش تجارت الکترونیک جدید برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خود نیاز دارد:

  • بیش از 100 درگاه پرداخت که می‌توانند به‌راحتی با فروشگاه شما ادغام شوند.
  • چندین روش حمل و نقل ووکامرس با مناطق حمل و نقل و کلاس‌های حمل و نقل قابل تنظیم.
  • یک باطن بصری برای مدیریت سهام، بازپرداخت، مدیریت سفارش، مدیریت ایمیل، و هر چیز دیگری که برای مدیریت کارآمد فروشگاه تجارت الکترونیک خود نیاز دارید.
  • از میان هزاران تم رایگان و ممتاز ووکامرس قابل تنظیم و سازگار با موبایل انتخاب کنید یا یک تم سفارشی بسازید تا ظاهری منحصر به فرد به فروشگاه خود ببخشید.
  • اسناد در سطح جهانی که راهنمایی را برای خرده فروشان تجارت الکترونیکی جدید که نیاز به راه‌اندازی فروشگاه آنلاین خود دارند ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *