پارادایم و پارادایم شیفت چیست؟

پارادایم و پارادایم شیفت چیست

پارادایم شیفت (معادل فارسی آن: تغییر پارادایم) واقعی نشان دهنده تغییرات شدید و گاهی ناراحت کننده است. بنابراین تعجب آور نیست که این رویدادها می‌توانند با مقاومت روبرو شوند، زیرا رهبران سازمانی خارج از محدوده راحتی خود هستند (پینک، 2005).

پارادایم‌ها به طور کلی به عنوان چارچوبی تعریف می‌شوند که قوانین نانوشته‌ای دارند و اعمال را هدایت می‌کنند. پارادایم شیفت زمانی اتفاق می‌افتد که یک پارادایم تأثیر خود را از دست می‌دهد و دیگری قدرت را به دست می‌گیرد. این مفهوم پارادایم و تغییر پارادایم را تعریف می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه می‌تواند با استراتژی‌های شرکت و چرخه‌های صنعت مرتبط باشد.

paradigm چیست؟

به گفته تامس کوهن، پارادایم مجموعه‌ی مقبولیت‌های کارگزاران یک رشته بوده و چارچوبی را فراهم خواهد کرد که دانشمندان برای حل مسائل علمی در آن محدوده پژوهش می‌کنند.

در فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد پارادایم را به‌عنوان الگو، مدل و نمونه دانستند. پارادایم از واژه‌ی یونانی Paradigma به‌معنی نمونه، مثال و الگو است. که از فعل Paradeiknumi به‌معنی نمایش دادن، ارائه دادن و در معرض قرار گرفتن می‌باشد.

تعریف پارادایم و پارادایم شیفت

اگرچه اصطلاح “پارادایم” برای مدت طولانی وجود داشته است. پذیرش و استفاده گسترده از این مفهوم عمدتاً توسط کار اصلی کوهن (1962) “ساختار انقلاب‌های علمی” تقویت شده است.

کوهن پارادایم‌های علمی را به عنوان “نمونه‌های پذیرفته شده از عملکرد علمی واقعی که شامل قوانین، نظریه، کاربرد و ابزاری است که مدل‌هایی را ارائه می‌دهد که سنت‌های خاص منسجم تحقیقات علمی از آن‌ها سرچشمه می‌گیرد” تعریف کرد.

بیکر (1992) یک پارادایم را به عنوان “مجموعه‌ای از قوانین و مقررات و مقرراتی که مرزها را تعیین یا تعریف می‌کند و به شما می‌گوید که چگونه در داخل آن مرزها رفتار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *