تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

تحقیق کلمات کلیدی چیست

تحقیق کلمات کلیدی فرآیند کشف کلمات و عباراتی است که مخاطب هدف شما برای جستجوی وب سایت‌ها و پاسخ به سؤالات در موتورهای جستجو استفاده می‌کند. یک کلمه کلیدی می‌تواند یک یا دو کلمه باشد، و یا اینکه به شکل یک عبارت کامل یا حتی یک سوال باشد.

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟

تحقیق کلمات کلیدی مهم است زیرا به شما کمک می‌کند تا فرایند خرید مشتریان خود، چشم‌انداز رقابتی خود و نحوه شکل دادن به استراتژی محتوای خود را کاملا درک کنید.

به عنوان مدیر یک وب سایت یا مدیر بازاریابی، تحقیقات کلمات کلیدی سئو به شما کمک می‌کند تا تصمیمات محتوایی را شکل دهید که توسط تحقیق و تجزیه و تحلیل پشتیبانی می‌شود. تحقیق کلمات کلیدی یکی از اجزای مهم سئو است.

سئو فرآیندی است که از طریق آن می‌توانید برای ایجاد محتوای جدید، بهینه‌سازی محتوای موجود و اجرای کمپین‌های جستجوی پولی مؤثر تصمیم‌گیری‌های مبتنی بر تحقیق بگیرید.

اگر کلمات کلیدی اشتباهی را انتخاب کنید یا برای کلمات کلیدی مناسب بهینه‌سازی نکنید، ممکن است مشتریان بالقوه را به وب سایت خود هدایت نکنید یا به دلیل محتوای اشتباه نرخ پرش بالاتری را تجربه کنید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

هنگامی که تحقیقات کلمات کلیدی و سئوی خود را به درستی انجام دهید، با ترکیبی از محتوای کاربر محور و بینش‌های مبتنی بر داده، ترافیک وب و اهداف خود را به دست خواهید آورد.

عناصر تحقیق کلمه کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی نوعی تحقیق بازار است، اما درواقع چیزی فراتر از آن است.

هر شرکتی با فرضیاتی در مورد مشتریان خود و رفتار آنلاین آن‌ها شروع به فعالیت می‌کند. تحقیقات کلمات کلیدی سئو دوستانه به برندها اجازه می‌دهد تا مفروضات خود را در برابر داده‌ها بررسی کنند تا درنهایت استراتژی خود را تأیید یا به چالش بکشند.

تحقیق کلمات کلیدی با ابزار تحقیق کلمات کلیدی سئو به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا ارزیابی کنند که:

  • حجم جستجوی کلمه کلیدی: یک ابزار کلمه کلیدی خوب، حجم جستجوی ماهانه دقیقی را برای هر عبارت جستجوی وارد شده فراهم می‌کند.
  • رقابت‌پذیری / دشواری: بیاموزید که رتبه بندی در یک کلمه کلیدی خاص بر اساس چشم انداز رقابتی چقدر دشوار است.
  • هزینه مناقصه: ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی باید محدوده یا میانگین هزینه به ازای هر کلیک را برای برندها فراهم کنند تا به طور موثر برای کمپین‌های PPC بودجه داشته باشند.

علاوه بر این، یک ابزار تحقیق کلیدواژه با کیفیت، پیشنهادهایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و به آن‌ها امکان می‌دهد عبارات کلیدی مرتبط و سؤالاتی را که ممکن است در نظر نگرفته باشند، بررسی کنند.

بهترین ابزار سئو همچنین به شرکت‌های جهانی که به دنبال داده‌های بومی‌سازی شده هستند اجازه می‌دهد تا داده‌های کلمه کلیدی را بر اساس کشور بازگردانند.

بهترین فرآیند برای تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

تحقیقات کلیدواژه اصلی را می‌توان در چند ساعت تکمیل کرد، اما باید یک فرآیند مداوم برای نظارت بر روند کلمات کلیدی و ایجاد لیست‌های جدید با تغییر نیازهای کسب و کار شما وجود داشته باشد.

در اینجا چند مرحله اساسی وجود دارد که بهتر است دنبال کنید:

  1. ایده پردازی. قبل از شروع تحقیقات بیرونی، تیم شما باید در مورد کلمات کلیدی و عباراتی که در فرایند سرچ مشتری شما بیشتر مرتبط هستند، فکری کند. سعی کنید از اصطلاحات تخصصی صنعتی دوری کنید و در عوض از عباراتی استفاده کنید که مخاطبان شما از آن‌ها استفاده می‌کنند.
  2. ابزار تحقیق کلمه کلیدی را انتخاب کنید. ابزارهای کلمات کلیدی سئو زیادی در بازار وجود دارد، از رایگان تا پولی. برای بهترین نتایج تحقیق کلمات کلیدی، به دنبال ابزار قوی کلمه کلیدی باشید. خواندن مقاله “معرفی ابزارهای مفید سئو” در این زمینه به شما کمک می‌کند.
  3. لیست کلمات کلیدی بسازید. با یک لیست کلمات کلیدی شروع کنید که کلمات کلیدی گسترده، موضوعات و نام تجاری شما را در بر می‌گیرد. در مرحله بعد، ممکن است بخواهید لیست‌های ثانویه مخصوص یک محصول یا خدمات یا یک نقطه خاص در طول بازاریابی خود ایجاد کنید.
  4. حد پایه خود و اهداف را تعیین کنید. لیست‌های خود را ذخیره کنید و موقعیت رتبه‌بندی خود را مستند کنید تا بتوانید پیشرفت را در آینده نشان دهید. اهدافی در مورد کلمات کلیدی که می‌خواهید برای آن‌ها رتبه بالاتری داشته باشید تعیین کنید.

تحقیق کلمات کلیدی سئو چیست؟

هنگامی که شما تحقیق کلمات کلیدی را انجام می‌دهید، هدف بیشتر از جمع‌آوری اطلاعات به عنوان یک مدیر وب‌سایت یا مدیر بازاریابی است. جستجوی کلمات کلیدی سئو فرآیند استفاده از تحقیقات کلمات کلیدی به عنوان یک راهنما برای تنظیم استراتژی محتوای شما است.

جستجوی کلمات کلیدی سئو به شما امکان می‌دهد محتوای خود را بهینه کنید. کمپین‌هایی راه‌اندازی کنید که رتبه شما را به صورت آنلاین بهبود می‌بخشد و ترافیک، تبدیل و مشتریان بیشتری ایجاد می‌کند.

محتوایی بنویسید که رتبه‌بندی سریعی داشته باشد، و در زمان انجام آن صرفه‌جویی کنید – همین امروز شروع کنید!

1 دیدگاه برای “تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

  1. پینگ بک: 9 نکته تولید محتوای سئو دوستانه - wroya

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *