انتخاب کلمات کلیدی مناسب

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

انتخاب کلمات کلیدی مناسب و عبارات کلیدی مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل در بهینه‌سازی موفقیت‌آمیز موتور جستجو (SEO) برای وب‌سایت شما است. افزایش ترافیک سایت شما یک اولویت است، اما جذب مخاطب مناسب یک ضرورت است. انتخاب موثرترین کلمات کلیدی برای ارتباط با بازار هدف شما قطعا به زمان و تحقیق نیاز دارد، اما نتایج آن ارزشش را دارد.

5 نکته برای کمک به انتخاب کلمات کلیدی مناسب

1. مانند یک مشتری فکر کنید

هنگامی که فهرست اولیه کلمات کلیدی خود را ایجاد می‌کنید، مخاطبان هدف را شناسایی کنید و خود را به جای یک مشتری قرار دهید.

از خودتان بپرسید: “اگر بخواهم یکی از این محصولات یا خدمات را پیدا کنم، چه چیزی را در گوگل تایپ می‌کنم؟” همچنین می‌توانید با دیگران مانند دوستان، اعضای خانواده یا حتی مشتریان فعلی خود مشورت کنید تا نظر آن‌ها را در مورد عباراتی که هنگام جستجوی محصولات و خدمات شما استفاده می کنند، دریافت کنید.

2. رقبا را بررسی کنید

لیستی از رقبای اصلی خود را تهیه کنید و به وب سایت آن‌ها بروید تا ببینید چه کلمات کلیدی را هدف قرار می‌دهند. برای کمک به شناسایی کلمات کلیدی مورد نظر، محتوا را بخوانید و متاتگ‌ها را مشاهده کنید. نگاه کردن به کلمات کلیدی رقیب خود نه تنها به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید چه چیزی را فراموش کرده‌اید، بلکه به گسترش لیست ایده‌های شما نیز کمک می‌کند.

3. از کلمه کلیدی طولانی (Long Tail) استفاده کنید

کلمات کلیدی دنباله‌دار یا طولانی، ترکیبی از سه یا چند کلمه یا عبارت هستند. در حالی که کلمات کلیدی دنباله‌دار تمایل به داشتن حجم جستجوی کمتری دارند، معمولاً ترافیک مرتبط بیشتری را جذب می‌کنند، معمولاً رقابتی کمتری دارند و راحت‌تر رتبه‌بندی خوبی دارند. کلمات کلیدی دنباله‌داری را انتخاب کنید که به مشخص کردن محصول یا خدمات شما کمک کند.

4. از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید

اگر از تبلیغات گوگل (گوگل ادز) استفاده می‌کنید، می‌توانید از ابزار کلمات کلیدی آن برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی هدف بالقوه خود استفاده کنید. با استفاده از این ابزار و ابزارهای دیگر مانند SEMRUSH و Raventools، می‌توانید داده‌هایی در مورد حجم و روند کلمات کلیدی، رقابت کلمات کلیدی، کلمات کلیدی مشابه و موارد دیگر جمع‌آوری کنید.

ابزارهای انتخاب کلمات کلیدی مناسب

5. نتایج را تجزیه و تحلیل کنید

پس از انتخاب کلمات کلیدی خود، نظارت بر آن‌ها و تجزیه و تحلیل نتایج را فراموش نکنید. اغلب کلمات کلیدی یا عبارات پرطرفدار به همراه کلمات کلیدی جدیدی که ممکن است رقبای شما استفاده کنند وجود دارد.

فراموش نکنید که تا جایی که ممکن است از کلمات کلیدی خود استفاده کنید! کلمات کلیدی خود را در پست‌های وبلاگ، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، متاتگ‌ها و محتوای وب سایت خود وارد کنید. هرچه بیشتر از کلمات کلیدی در محتوای خود استفاده کنید، مخاطبان هدف شما را راحت‌تر پیدا می‌کنند. اما در عین حال دقت کنید که در استفاده از این کلمات زیاده‌روی نکنید.

5 دیدگاه برای “انتخاب کلمات کلیدی مناسب

 1. پینگ بک: معرفی ابزارهای مفید سئو - wroya

 2. پینگ بک: تحقیق کلمات کلیدی چیست؟ - wroya

 3. پینگ بک: انتخاب نام دامنه مناسب سئو - wroya

 4. Danial میگوید:

  سلام تعداد کلمه کلیدی اصلی در متن مهمه؟ یعنی هرچه تعداد بیشتری به کار برده بشه برای سئو بهتره؟

  • wroya میگوید:

   سلام ممنون از همراهی شما
   بله قطعا تعداد به کار بردن کلمه کلیدی در متن مهم است. نباید بیش از اندازه از کلمه کلیدی در متن استفاده کنید.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *