9 مرحله مهم برای نوشتن مقاله علمی

9 مرحله مهم برای نوشتن مقاله علمی

مطالعات و مقالات تحقیقاتی می‌توانند مقادیر زیادی از استرس و اضطراب را در افراد به وجود آورند. پیروی از این نه مرحله می‌تواند مقاله‌های شما را بهبود ببخشد، استرس شما را کاهش دهد.

1. بی‌درنگ مقاله را تجزیه و تحلیل کنید

مهمترین مرحله برای نوشتن مقاله یا مطالعه تحقیقی، درک کامل سؤال مقاله است. یک مقاله می‌تواند به‌طرز شگفت‌انگیزی بیان و تفکر شود، اما اگر نیاز به موقع ارائه شده را به درستی جواب ندهد، همچنان به درجه ضعیفی می‌رسد. قسمت اعلان را به دو قسمت تقسیم کنید.

1.سوال مستقیم بی‌درنگ چیست؟
*مبحث مقاله چیست؟
*برای درک کامل موضوع باید چه تحقیقاتی انجام دهم؟
*لازم است مقاله چقدر باشد؟
2.سوال غیرمستقیم بی‌درنگ چیست؟
*آیا بی درنگ نظر من، نظر منابع معتبر علمی یا حقایق را می‌پرسد؟
*چگونه می‌توانم این مبحث مقاله را با آنچه در کلاس پوشش داده‌ایم، مرتبط کنم؟

پس از پاسخ به این سؤالات، می‌توانید ایجاد مقاله خود را آغاز کنید.

2. بیانیه پایان نامه ایجاد کنید

مقاله خود را با یک بیانیه پایان نامه شروع کنید که کل مقاله شما را راهنمایی می‌کند. براساس این فوریت، در مقاله خود می‌خواهید استدلال کنید؟ بیانیه پایان نامه شما باید مختصر باشد، اما تمام نکات اصلی را که می‌خواهید در مقاله خود به آن بپردازید‌، گنجانید. مرتباً هنگام نوشتن مقاله به بیانیه پایان نامه خود مراجعه کنید و مطمئن شوید که هرگز از نکات اصلی خود دور نشوید. یک بیانیه پایان نامه خوب می‌تواند تفاوت بین A و B باشد.

3. یک طرح کلی ایجاد کنید

قبل از نوشتن مقاله از طرح کلی برای طرح ریزی مقاله / تحقیق خود استفاده کنید. با استفاده از بیانیه پایان نامه خود، طرح کنید که چگونه می‌خواهید مقاله شما جریان یابد و چه اطلاعاتی را می‌خواهید درج کنید. این کار نوشتن پیش‌نویس کامل مقاله را بسیار ساده تر می‌کند.

4. با متن شروع کنید نه مقدمه

با مقدمه شروع نکنید. مقدمه جایی است که برخی از دانشجویان بیشترین تلاش را می‌کنند، بنابراین برای جلوگیری از گرفتگی، بعداً این مقدمه را ایجاد کنید. این کار به شما امکان می‌دهد تا افکار و ایده‌های خود را کاملاً شکل دهید و به عقب برگردید و ایده‌های اصلی را در معرفی خود ادغام کنید.

5. هر پاراگراف را با یک جمله موضوع شروع کنید

هر پاراگراف را با یک جمله شروع کنید، که بیانگر ایده اصلی پاراگراف است. هر پاراگراف باید حاوی نقل قول‌ها یا اطلاعات متنی برای دفاع از جمله موضوع و بیانیه پایان‌نامه شما باشد.

6. از منابع معتبر استفاده کنید

نقل قول‌ها و اطلاعات زمینه‌ای برای اثبات اعتبار و حمایت از استدلال شما مهم است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که نقل قول‌ها و اطلاعات از منابع معتبر علمی دریافت می‌شود. نمونه‌هایی از منابع علمی شامل ژورنال‌های دانشگاهی، مقالات بررسی شده توسط همسالان، کتاب‌های درسی، کتاب‌های نویسندگان معتبر و مقالات NPR. نمونه‌هایی از منابع علمی غیر قابل قبول عبارتند از مقاله‌های مجله، ارسال‌های انجمن آزاد و منابع آنلاین غیرقابل اطمینان. اگر به دنبال منابع معتبری برای استفاده در مقاله خود هستید، Google Scholar را بررسی کنید.

7. آن را جعلی نکنید

اساتید گنگ نیستند. آن‌ها می‌دانند چه موقع موضوع مقاله را به‌طور کامل درک نمی‌کنید و چه زمانی تلاش می‌کنید طولانی‌تر شود. برای پر کردن مقاله خود از کرک استفاده نکنید. در عوض، اطمینان حاصل کنید که هر جمله‌ای به کار شما می‌افزاید. اگر کاملاً لازم نیست، آن را قطع کنید.

8. مقاله خود را نتیجه‌گیری کنید

نتیجه‌گیری شما باید همیشه با بازگرداندن بیانیه پایان نامه شما شروع شود. این شانس شماست که همه نکات اصلی خود را با هم گره بزنید و با یک ضربه بیرون بزنید. نتیجه‌گیری خوب استدلال‌های اصلی هر پاراگراف متن را به صورت موجز بیان می‌کند و بیانیه پایان‌نامه شما را کاملاً اثبات می‌کند.

9. بررسی، سپس بررسی مجدد

بررسی برای تهیه مقاله بسیار مهم است. برخی از اساتید حتی اگر به‌صورت گرامرانه یا با خطاهای املایی روبرو شوند، حتی خواندن مقاله را تمام نمی‌کنند. در اینجا چند روش وجود دارد که مقاله / تحقیق شما را از نظر علمی قابل قبول‌تر و در کل بهتر جلوه دهد.

تمام اتصالات را حذف کنید (نمی توانید، نمی‌شود، نیست و غیره). این کار باعث می‌شود مقاله شما طولانی‌تر شود و برای نوشتن آکادمیک مناسب‌تر باشد.
کاغذ خود را چاپ کنید، آن را بخوانید و آن را علامت‌گذاری کنید. هنگام خواندن این روش، بیش از صفحه نمایش رایانه متوجه خطاهای بیشتری خواهید شد.
دوستان یا والدین را بخوانید. مجموعه دوم چشم می‌تواند هر اشتباهی را که از دست داده‌اید بگیرد.
آن را با صدای بلند بخوانید. این به اشتباهات دستور زبان کمک می‌کند.

مقالات تحقیقاتی می‌توانند برای نویسندگان در تمام سطوح مهارت چالشی باشند، اما این نکات مربوط به نوشتن می‌تواند روند را آسانتر کند.