دانلود مقاله فارسی مقایسه الگوریتم‌های بیمار محور برای امنیت اطلاعات سلامت در شبکه‌های اجتماعی سلامت و محیط ابر

ارسال توسط وب‌رویا در امنیت اطلاعات سلامت, انفورماتیک پزشکی, مروری

دانلود مقاله فارسی مقایسه الگوریتم‌های بیمار محور برای امنیت اطلاعات سلامت در شبکه‌های اجتماعی سلامت و محیط ابر

چکیده
هدف: سلامت الکترونیک بیماران را قادر می‌سازد تا اطلاعات پزشکی خود را به اشتراک بگذارند و این موضوع خطر امنیت اطلاعات را در پی دارد. هدف این مطالعه بررسی و مقایسه الگوریتم‌ها و روش‌های حل مشکلات امنیت اطلاعات بیماران در زمان به اشتراک‌گذاری، از جنبه‌های مختلفی مانند لغو کاربر و قابلیت کنترل دسترسی و همچنین شناسایی نقاط قوت و ضعف این الگوریتم‌ها است.
روش‌های انتخاب برای مطالعه: جستجوی مقالات با کلمات کلیدی سیستم‌های اطلاعات سلامت، امنیت رایانه‌ای، دسترسی به اطلاعات، رایانش ابری و شبکه‌های اجتماعی انجتم شد.
ترکیب مطالب و نتایج: به‌منظور حفظ محرمانگی اطلاعات بیماران، روش رمزنگاری قبل از به اشتراک‌گذاری پیشنهادشده است. این راه‌حل مشکل لغو کاربر را دارد. برای حل این مشکل روش‌های مختلفی ارائه شده است. این راه‌حلها از جنبه‌های مختلف کوتاه بودن زمان لغو، به‌روزرسانی متن رمز شده، آزاد بودن محیط ابر، تناوب در به‌روزرسانی کلید و لغو فوری متفاوت هستند. همچنین، روشهایی برای کنترل دسترسی اطلاعات توسط بیمار ارائه شد.
نتیجه‌گیری: مسائل مربوط به امنیت اطلاعات سلامت باعث میشود بیماران نسبت به ارسال اطلاعات حساس سلامت خود و اشتراک آن با ارائه‌دهندگان خدمات سلامت مردد باشند. در این مقاله الگوریتم‌ها و روشهای امنیت اطلاعات سلامت مقایسه شدند. اکثر راه‌حلهای لغو کاربر به رمزنگاری مجدد نیاز دارند. همچنین راه‌حلهای کنترل دسترسی انعطاف‌پذیری لازم ندارند. ازاینرو در آینده باید روش‌های بهتری ارائه شود.

لینک دانلود رایگان مقاله فارسی:

مقایسه الگوریتم‌های بیمار محور برای امنیت اطلاعات سلامت در شبکه‌های اجتماعی

ارسال دیدگاه